Beratungsgruppe

REHABILITACJA GRUPOWA

REHABILITACJA GRUPOWA

Rehabilitacja grupowa w Centrum Ortopedii i Rehabilitacji prowadzona jest w grupach maksymalnie do 6 osób. Są to pacjenci będący pod opieką wykwalifikowanych rehabilitantów, a w razie potrzeby dodatkowo konsultowani przez naszych specjalistów. Prowadzimy zajęcia, których celem jest poprawa mobilności dla osób mających problemy z układem kostno-stawowym, a także leczenie wad postaw. Szczecin i nasze Centrum to najlepszy kierunek. U nas mogą Państwo prowadzić leczenie swoich indywidualnych problemów zdrowotnych w trakcie przystępnych cenowo zajęć grupowych, także z opcją ułożenia indywidualnego programu ćwiczeń i kontroli postępów.

REHABILITACJA GRUPOWA DLA DZIECI

WADY POSTAWY

KOLANA KOŚLAWE I SZPOTAWE, PŁASKOSTOPIE

CHOROBY NEUROLOGICZNE

(mózgowe porażenie dziecięce, neurogenne zaniki mięśni)

Podczas wszystkich zajęć dzieci wraz z terapeutą dążą do wyeliminowania dysfunkcji strukturalnej. W trakcie ćwiczeń wprowadzamy nowoczesne metody radzenia sobie z zaburzeniami. Wykorzystywany różnorodny sprzęt wysokiej jakości ma na celu spotęgować pozytywny efekt terapii. W trakcie terapii fizjoterapeuta uczy dzieci prawidłowych nawyków dnia codziennego. Na rehabilitacji odchodzimy od klasycznej gimnastyki korekcyjnej jak żmudne ćwiczenia z laskami, workami z piaskiem, na które dzieci nie lubią chodzić. Podczas zajęć dzieci miło spędzają czas w przyjemnej atmosferze i realizują przy tym ogromną pracę dla swojego zdrowia.

ZWALCZANIE OTYŁOŚCI U DZIECI

Zajęcia mają charakter zabawy, ale jednocześnie jest to intensywny wysiłek. Podczas zajęć dzieci realizują liczne zabawy, opowieści ruchowe oraz gry z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu. Celem rehabilitacji jest zachęcenie dzieci poprzez dobrą zabawę do regularnego wysiłku przy jednoczesnym zrzuceniu nadmiernych kilogramów.

ĆWICZENIA INSTRUKTAŻOWE DLA RODZICÓW Z ZAKRESU DYSPLAZJI STAWÓW BIODROWYCH

REHABILITACJA GRUPOWA DLA OSÓB DOROSŁYCH

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Celem zajęć jest polepszenie funkcjonowania kręgosłupa poprzez wzmocnienie mięśni stabilizujących kręgosłup oraz poprawa jego elastyczności i ruchomości. Trening przeznaczony jest dla osób profilaktycznie dbających o kręgosłup oraz dla tych, u których pojawiają się pierwsze symptomy bólu kręgosłupa (przeciążeniowe), a także dla osób chodzących na terapię indywidualną jako element wzmocnienia i stabilizacji stanu zdrowia. Tempo ćwiczeń jest spokojne. Terapeuta dba głownie o precyzje i technikę ćwiczeń. Dobór ćwiczeń jest indywidualny dla każdego.

ZWALCZANIE OTYŁOŚCI
(program ćwiczeń oraz spotkania z dietetykiem)

Podczas zajęć grupa pracuje nad poprawą sylwetki oraz usprawnieniem funkcjonowania układu krążenia. Ćwiczący podczas trwania cyklu treningowego regularnie są poddawani kontroli efektów przez specjalistyczne testy. Ponadto fizjoterapeuta jest w ścisłym kontakcie z dietetykiem.

GIMNASTYKA SENIORA

Zajęcia przeznaczone głównie dla osób starszych.

Zajęcia mają na celu poprawę funkcjonowania układu krążeniowo-oddechowego, zwiększenie siły mięśniowej, poprawę czucia ciała i równowagi. Terapeuta wraz ze swoimi podopiecznymi będzie wykonywał ćwiczenia globalne czyli angażujące do ruchu prawie każdy segment ciała. Tempo ćwiczeń jest bardzo spokojne i dostosowane do każdego uczestnika indywidualnie.

TRENING DLA CUKRZYKÓW

Poprzez specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń, prowadzony trening nakierunkowany jest na poprawę funkcji układu krążenia. Nasi terapeuci są w stałym kontakcie z diabetologiem i dietetykiem.

Na początku cyklu treningowego Pacjenci po wcześniejszych testach wydolnościowych są kwalifikowani do odpowiednich grup treningowych. Ponadto w sposób ciągły uczestnicy są poddawani indywidualnym testom kontrolującym efekty wspólnej pracy. Cukrzycy często nie wiedzą jak ćwiczyć? i co mogą ćwiczyć? I dlatego wspólnie chcemy pokazać i przekazać właściwe nawyki dnia codziennego.

ĆWICZENIA PRZED I PO ALLOPLASTYCE

Zajęcia przeznaczone dla osób po przebytej operacji alloplastyki stawu kolanowego lub biodrowego. Obie grupy pracują osobno.

Podczas zajęć ćwiczący w pierwszym etapie pracują nad zapobieganiem niewłaściwemu ustawieniu kończyny po operacji oraz dążą do uzyskania maksymalnie możliwej sprawności nogi operowanej tj: zakres ruchomości, kontroli stawu oraz siły mięśniowej. W drugim etapie, pracują nad poprawnym chodem, który przeważnie zostaje zaburzony w wyniku zmienionej biomechaniki pod wpływem choroby. Zajęcia cały czas odbywają się pod kontrolą fizjoterapeuty aby całkowicie wyeliminować ryzyko uszkodzenia protezy.

 

TRENING SPORTOWY

Zajęcia przeznaczone dla osób aktywnie spędzający czas wolny lub chcących przygotować się do określonego sezonu sportowego (np.: wyjazd na narty). Celem przygotowania do uprawiania danego sportu jest uniknięcie urazu typowego dla danej dyscypliny. Terapeuta układa długoterminowy cykl treningowy ze zwiększającym się stopniem trudności i natężenia wysiłku. Trening ma charakter ciągły lub interwałowy. Ma na celu wzmocnienie wytrzymałości, siły i elastyczności mięśniowej. Dużą rolę przykłada się też na sensomotorykę.

ĆWICZENIA DLA KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE

Modra 86A, 71-220 Szczecin, Polska

©2020 Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Szczecin - Made By Awierianow Patryk